pátek 25. července 2014

Letní dovolená

Ahoj moje milé,
letošní letní dovolenou jsme trávili v horách ve Švýcarsku. Jezdíme k ženevskému jezeru, kde se převážně mluví francouzsky, tak proto ta moje výuka frániny.
Sníh je vyfocen v průsmyku Coll de St.Bernard, kde se dosud chovají bernardýni.
My jsme měli to štěstí a mohli jsme si jednoho podrbat. Byl to teda mazel, každého si obešel a pomazlil se. Děti měly co dělat, aby to ustály, když se o ně opřel.

 Nemusím se zmiňovat o tom, že příroda je všude překrásná. Moc se mi líbí přírodní rezervace Derborence. Udělali jsme malý pěší okruh okolo jezera. Bylo opravdu nádherně.
Při mé šikovnosti jsem upadla, ale naštěstí to odneslo jen rozbité koleno. Opravdu nerada bych se proletěla vrtulníkem. :-)
 Tohle jsem si nemohla nevyfotit. Překrásné hortenzie, jedna z mých nejoblíbenějších květin. Takhle nádherné to bylo v malém zámečku pod vílí jeskyní (grotte aux fées).
 Nádherný čistě přírodní úkaz zvaný pyramidy. Vznikl snad omýváním skal vodou a rozpouštějícím se sněhem. Na vrcholku některých pyramid je kámen. Prostě si tam jen tak sedí.

Bezvadný výlet jsme podnikli i od čokoládovny. Všude to neuvěřitelně vonělo! Slintala jsem už od parkoviště. Nejlepší byla nakonec ochutnávka. Neodolali jsme a nakoupili něco do zásoby domů.
Dalo by se vyprávět ještě spousta dalšího. Ale .... krása přírody  a zážitky se jen těžko popisují. Vřele doporučuji každému, kdo moc nemusí moře a raději chodí po horách.
Bohužel jsme za týden nestihli všechno, co se tam dá vidět.
Tak snad příště. :-)

Mějte se moc krásně.
Tina

4 komentáře:

 1. Tinko!!
  Nádherné fotky z Vaší dovolené. Muselo tam být krásně!! Ta příroda!!
  A francoužština se také určitě hodila...:)
  S kolenem to snad dobře dopadlo!!
  Měj se hezky a přeji krásné letní dny.
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 2. Tinko, měli jste báječnou dovolenou! Moc krásné fotky ... a ochutnávka čokoládičky jako bonus, výborně! Hezký večer, |Maru

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera Tínko! Jen se kochám a nejraději bych si došla pro čokoládu!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Nádhera ta přiroda a kraj co mě zaujalo také ten název:) průsmyku Coll de St.Bernard. Zdraví Jarka Bernardová:)

  OdpovědětVymazat